Blog

Jak bezpiecznie brać kredyt przez Internet?

by in Życie codzienne 16 grudnia, 2019

Internet ułatwia życie na wiele sposobów – pozwala między innymi komunikować się z innymi, oglądać filmy czy seriale, przeglądać wiadomości czy robić zakupy. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że aby wykonać większość czynności nie musimy już nawet wychodzić z domu. Zdalnie można chociażby zaciągać nowe zobowiązania, nawet jeśli nasza sytuacja finansowa nie nastraja pozytywnie. Nic więc dziwnego, że tak popularny i rozchwytywany jest kredyt online https://splatakredytow.pl/ dla zadłużonych. Tylko jak brać takie kredyty bezpiecznie, żeby potem nie musieć ponosić żadnych nieprzyjemnych konsekwencji?

Sprawdź wiarygodność firmy pożyczkowej

Często korzystamy z internetowych porównywarek i rankingów kredytów. Nie mamy dużo czasu, a chcemy na pewno skorzystać z najbardziej korzystnej oferty. Mimo wszystko w dużej mierze nie warto się takimi rzeczami sugerować, chyba, że jesteśmy pewni rzetelności źródła.

Zresztą to, że jakaś firma oferuje najbardziej opłacalny kredyt, nie oznacza, że jest ona godna zaufania. Wręcz przeciwnie – na oferty zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe, trzeba szczególnie uważać.

Nie każda dobra oferta kredytu będzie oczywiście oszustwem, ale warto poświęcić te kilka minut, aby zweryfikować uczciwość danej firmy. Warto bazować tutaj przede wszystkim na opiniach klientów. Nie tych zamieszczonych na stronie kredytodawcy, a niezależnych, umieszczonych na forach czy grupach internetowych.

Warto w pierwszej kolejności rozważyć oferty firm, które istnieją już długo na rynku, są rozpoznawalne i wiadomo, że operują zgodnie z prawem.

Dokładnie przeczytaj, na co się zgadzasz

Mamy przykrą tendencję do nieczytania umów papierowych, a co dopiero internetowych. Po co czytać, skoro jednym kliknięciem możemy zaznaczyć X koło stwierdzenia „przeczytałem i akceptuję regulamin”?

Po to, aby później nie wpaść w głębokie problemy finansowe, kiedy na przykład okaże się, że zgodziliśmy się na coś dla nas skrajnie niekorzystnego.

Ważne są zwłaszcza zapisy odnośnie dodatkowych opłat, prowizji i kosztów, ale także te, które opisują konsekwencje niespłacania zobowiązanie w terminie.

Rozważając kredyt online dla zadłużonych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę oprocentowania. Im będzie ona wyższa, tym mniej atrakcyjny będzie dany kredyt.

Negatywne skutki nieczytania umów i niesprawdzania wiarygodności firm pożyczkowych bywają bardzo dotkliwe. Kradzież danych osobowych czy zadłużanie się na całe życie niekorzystnymi pożyczkami to tylko niektóre z nich. Zdecydowanie warto wobec tego zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zaciągania nowych zobowiązań finansowych przez Internet.

Leave a Reply