Blog

Jaką suknię ślubną wybrać?

by in Życie codzienne 4 grudnia, 2019

Większość kobiet marzy o ślubie, a co się z nim wiąże – o sukience. Jednak nie każda kobieta chciałaby wyglądać w tym dniu jak księżniczka. Tyle ile jest panien młodych, tyle różnych wizji sukienki ślubnej.

Wszystko zależy także od miejsca gdzie odbędzie się ślub i wesele. Inną suknię ślubną wybierzemy bowiem na eleganckie wesele na sali balowej, a inną na ślub w plenerze.

Gdzie kupić suknię ślubną?

Niezależnie od stylu naszego wesela, zawsze będziemy musieli zastanowić się nad tym gdzie kupić wymarzną kreację. Po pierwsze, suknie ślubne można zakupić w salonie. To bardzo popularne rozwiązanie. Warto pamiętać, że do większości rozchwytywanych salonów trzeba się jednak umówić na mierzenie sukni. Dobrze więc nawet z dużym wyprzedzeniem dowiedzieć się chociażby tego jakie są terminy oczekiwania na pierwsze przymiarki, oraz kolejne po ewentualnej korekcie. Dla nas może to być sporo czasu. Jednak zważywszy na duże zainteresowanie kreacjami dostępnymi w najbardziej popularnych salonach mody ślubnej może okazać się, że jest go jednak znacznie za mało.

Swoją suknię ślubną możesz zamówić także przez Internet. I niekoniecznie mowa tu o zupełnie nowej kreacji. Wiele pań, które mają już za sobą ten wielki dzień odsprzedaje swoje suknie ślubne. Raz ubrana suknia, odpowiednio odświeżona z całą pewnością może posłużyć jeszcze innej osobie. To co jest zaletą tej opcji to przede wszystkim znacznie niższa cena. Jednakże zważywszy na to, że rzadko mamy możliwość dokonać przymiarek przed zakupem, okazać się może, że kompletnie nie będzie nam pasować. Wtedy będzie trzeba liczyć się także z kosztem przeróbek i modyfikacji u krawcowej.

Suknię ślubną możemy także zaprojektować oraz uszyć od początku do końca u profesjonalnego projektanta. W przypadku projektantów trzeba skontaktować się z nimi telefonicznie lub mailowo i umówić się na wizytę w pracowni. W tym przypadku powinniśmy zacząć również z dużym wyprzedzeniem. Jednak z całą pewnością otrzymamy to o czym marzymy. Projektant potrafi pomóc w wyborze oraz zaproponować fason sukni, który będzie pasował do panny młodej.

Warto pamiętać, że suknie ślubne są relatywnie drogie, jeśli chcemy wyglądać wyjątkowo – musimy zainwestować.

Styl

Najważniejsze, aby suknia pasowała do panny młodej. Nie tylko rozmiarowo, ale też wizualnie. Większość salonów proponuje suknie ślubne w stylu księżniczki, dużo tiulu, świecidełek i przepychu. Są jednak projektanci, którzy preferują nieco bardziej naturalne i delikatne suknie ślubne. Warto pamiętać, że sukienka nie zawsze musi być cała biała, może zawierać elementy koronkowe, może być zwiewna i delikatna. Powinna współgrać i pasować do figury panny młodej. Nie należy zapominać także o tym aby dobrać sukienkę do scenerii, w której będzie odbywał się ślub i wesele, tak aby pasowała do całościowego zamysłu.

Otwartość na pomysły i zmiany

Jeśli masz zamiar wybrać się na poszukiwania sukni ślubnej, pamiętaj żeby zabrać ze sobą zaufaną osobę (mamę, siostrę, przyjaciółkę), która pomoże Ci w dokonaniu wyboru. Powinnaś być otwarta na różne propozycje. Czasami coś, co na początku może Ci się nie do końca spodobać, po przymiarce okaże się idealnym wyborem. Warto stosować się do rad bliskiej osoby, ale także ekspedientek / projektantów, którzy pracują w tej branży od dawna i doskonale znają się na swojej pracy. Nie kupuj jednak sukienki na siłę i pod presją otoczenia. Warto próbować różnych rozwiązań, ale ostateczna decyzja należy zawsze do ciebie.

Dodatki

Najpierw suknia, potem dodatki. Szczegóły są bardzo ważne, jeśli suknia zostanie wybrana z dużym wyprzedzeniem, zostanie wystarczająco dużo czasu, aby pomyśleć nad innymi akcentami.

Wcześniej warto jednak zastanowić się nad wysokością obcasa, żeby projektant mógł dobrać dobrą długość sukni. Resztę dodatków możesz dobrać w późniejszym terminie, samodzielnie lub poradzić się projektanta.

Należy pamiętać także o tym, aby ilość dodatków dobrać do swojej sukni ślubnej. Im więcej zdobień na kreacji tym mniej winno być innych elementów. Prostą suknię możemy natomiast ożywić za pomocą dodatków. Jednak i w tym przypadku nie są one koniecznością. Możemy bowiem postawić na minimalizm zarówno jeśli chodzi o dobór sukni ślubnej jak i powściągliwość w kwestii welonu, biżuterii itp.

Leave a Reply