Blog

Najważniejsze zalety PlayStation Store, które warto znać

by in Życie codzienne 2 czerwca, 2021

Każdy, kto ma lub miał konsolę Sony, prawdopodobnie nieraz zetknął się z PS Store, czyli oficjalnym sklepem z grami, DLC, wersjami demonstracyjnymi i nie tylko. Wiele osób jednak unika kupowania w tym sklepie, a zamiast tego woli kierować się na przykład do niezależnych sklepów z grami lub elektroniką. Zanim jednak całkowicie odrzucimy PS Store, warto poznać go lepiej.

W tym artykule chcielibyśmy przedstawić najważniejsze zalety cyfrowego sklepu Sony, które sprawiają, że naszym zdaniem w niektórych przypadkach będzie on jednym z najlepszych miejsc na zakup gry na PS4 lub PS5. Wszystkiego dowiecie się poniżej. Zapraszamy!

Ceny – lepsze niż mogą się wydawać

Niektórzy mogą wejść do PS Store, spojrzeć na ceny regularne gier i natychmiast z niego wyjść, stwierdzając, że są one za wysokie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że mamy tu do czynienia z grami cyfrowymi, nie pudełkowymi. W rzeczywistości ceny w tym sklepie są lepsze niż mogłyby się wydawać – musimy po prostu skupiać się przede wszystkim na promocjach i wyprzedażach, unikając zakupu gier za pełną cenę.

Wbrew pozorom w PlayStation Store można znaleźć bardzo dobre promocje, chociaż oczywiście konieczne jest bycie czujnym. Dla ułatwienia można korzystać z witryn agregujących promocje i wskazujących najlepsze z nich. Dzięki temu możemy potencjalnie sporo oszczędzić i zakupić bardzo ciekawe tytuły za niemal bezcen – o nawet kilkadziesiąt procent taniej niż zazwyczaj. Jest to więc coś, co zdecydowanie warto mieć na uwadze.

Warto zwracać uwagę przede wszystkim na odbywające się kilka razy do roku wielkie wyprzedaże, ale w tak zwanym „międzyczasie” również można wyłapać sporo ciekawych okazji. Mogą one jednak być dostępne jedynie przez krótki czas, więc trzeba uważać, aby ich nie przegapić.

Pełne bezpieczeństwo transakcji i spora wygoda

Ceny to jednak nie wszystko. Warto podkreślić także pełne bezpieczeństwo transakcji związane z robieniem zakupów właśnie w PS Store. Jak już wspomniano na początku, jest to sklep w pełni oficjalny, należący do Sony. W związku z tym nie ma mowy o tym, aby trafiały do niego klucze z niepewnych źródeł.

Nie musimy się też martwić, czy na pewno deweloperzy otrzymają zapłatę za swoja ciężką pracę, ponieważ na pewno otrzymają jakąś część zysków ze sprzedaży. Dodatkowo, trzeba wspomnieć również o sporej wygodzie związanej ze sklepem PlayStation. Jest on ulokowany na każdej konsoli, więc nie trzeba go daleko szukać, a do tego jest świetnie posegregowany i ułożony, dzięki czemu znalezienie interesującego nas tytułu nie powinno stanowić problemu.

Leave a Reply