Blog

Niezapomniane wesele – co przygotować?

by in Życie codzienne 19 marca, 2019

Zawarcie związku małżeńskiego bardzo często wiąże się z wyprawieniem hucznego wesela. Liczba gości na niektórych weselach przekracza nawet kilkaset osób, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio przygotować imprezę pod każdym kątem. O ile w kwestiach gastronomicznych możemy zdać się na kogoś, o tyle dodatkowe atrakcje i ogólny plan wesela lepiej skonstruować na własną rękę. Oczywiście bardzo pomocna może okazać się orkiestra, jednak trzeba w takim wypadku zatrudnić kogoś zaufanego, najlepiej z polecenia. Jak sprawić, by nasze wesele było zapamiętane przez gości i każdy dobrze się bawił?

Przede wszystkim, tak jak wyżej wspomniane, należy dobrać odpowiednią ekipę muzyczną. Może być to zespół, może być DJ, to już kwestia własnych preferencji, jednak poza ich repertuarem i umiejętnościami związanymi z muzyką, warto też zwrócić uwagę na proponowane przez nich zabawy. Wielu gości z niecierpliwością czeka na popularne oczepiny, uznając właśnie ten moment za najlepszą zabawę. Z tego względu już przed weselem powinniśmy dowiedzieć się, co dokładnie proponuje prowadzący zabawę i ewentualnie ustalić z nim nasze preferencje oraz wizję, jak to ma wyglądać.

Tradycją na polskich weselach są prezenty nie tylko od gości dla Młodej Pary, ale również te, które wędrują w drugą stronę. Najczęściej spotykanymi podarkami są ciasta weselne. Bardzo dobrym pomysłem zyskującym popularność jest zastąpienie ich czymś bardziej kreatywnym i charakterystycznym. Młode Pary obdarowują gości domowej roboty nalewkami w niedużych butelkach, przetworami lub ozdobami kojarzącymi się z miejscem wesela lub nowożeńcami.

Zupełnie nowym trendem, jaki przychodzi do nas z państw zachodnich jest stworzenie tzw. strefy wypoczynkowej na imprezie. Po intensywnej zabawie i tańcach, baterie niektórych gości mogą wymagać podładowania. Z pomocą przychodzi właśnie strefa chill-out (np. w ogrodzie lub w miejscu oddalonym od sali weselnej), w której można usiąść w wygodnym fotelu, na sofie i odpocząć od całonocnego szaleństwa.

Niezapomniane wesele wymaga także wyjątkowych atrakcji, które je urozmaicą. Do najpopularniejszych z nich należy oczywiście fotobudka, którą młoda para może wynająć na określony czas już za kilkaset złotych. Goście wyjdą z pamiątkowymi zdjęciami, które będą przypominać im ten wyjątkowy dzień, a jeżeli świeżo upieczone małżeństwo zdecyduje się na księgę gości, w których to mogą zostawić pamiątkowy wpis, również i on może być wzbogacony o zdjęcie z fotobudki. Jest to z pewnością jedna z najpiękniejszych pamiątek z dnia ślubu, do której nie raz się będzie wracać.

Nieco mniej popularne w naszej tradycji są pokazy barmańskie. Można powiedzieć, że jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym, ponieważ Młoda Para oraz goście mają szansę zobaczyć, jak zwykłe robienie drinków zamieniane jest w pewnego rodzaju sztukę. Przy okazji takiego pokazu na gości oczywiście czekają wyjątkowe połączenia alkoholu z dodatkami, a ze względu na ilość różnych konfiguracji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Leave a Reply