Blog

Intensywny fitness albo wolny spacer

by in Blog 10 lipca, 2021

Zastanówmy się co jest zdrowsze fitness czy spacer.

Dla niektórych może to być dość proste pytanie ale nie dla wszystkich. Podczas spaceru korzysta cały organizm, serce, układ pokarmowy, trawienny itp. Spacer taki powinien trwać minimum 30min. Dlatego sporty takie jak fitness dobrze wpływają na mięśnie jednak nie koniecznie dają tak dobre rezultaty jak spacer. Możemy też sięgnąć po spacer z kijkami. Jest to sposób wymyślony przez jednego z Fińskich lekarzy. Dzięki takiemu marszowi przesuwa się środek ciężkości ciała, dzięki czemu odciążeniu ulegają stawy nóg, miednica i kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Jest to doskonały sposób na zdrowie i to zarówno dla osób chorych jak i zdrowych. Spacer tego typu zapobiega osteoporozie i poprawia pracę serca.

Godzinny spacer pochłania aż 400 kcal, dzięki temu może to być wspaniałe uzupełnienie odchudzania. Może dojść do sytuacji gdy lekarz zaleci nam znalezienie sobie jakiegoś hobby. Ale o co w tym chodzi. Według badań podczas wykonania zajęcia które dostarcza nam przyjemność, nasz organizm się relaksuje i regeneruje, wraz z układem nerwowym. Jeśli wędkujemy, gramy w siatkówkę czy robimy coś innego bardzo absorbującego to nasz organizm odpręża się dużo bardziej niż na przykład podczas siedzenia an kanapie. W mózgu tworzą się nowe neurony, poprawia się też nastrój.

Czy znacie kogoś kto po obiedzie lubi się zdrzemnąć?

Ja znam. Kilkudziesięcio minutowa drzemka po obiedzie odpręża nasz układ nerwowy. Przeprowadzono kiedyś badania wśród mieszkańców krajów śródziemnomorskich, dowiedziono na ich podstawie że zmniejsza się ryzyko nadciśnienia, choroby niedokrwiennej serca, zawału i udaru. Jeśli tak już mówimy o zdrowiu to sprawdźmy co piszczy w kuchni, przecież odżywianie jest bardzo ważne dla naszego organizmu.

Jednym z ciekawszych sposobów na przyrządzanie posiłków jest gotowanie na parze. Taki sposób pozwoli na przygotowanie posiłku z dużą ilością witamin i minerałów ponieważ te się nie wygotują. Co ciekawe gotując na parze nie musimy używać soli, bo potrawy po takim przyrządzeniu mają bardzo intensywny smak, chodzi tu zarówno o warzywa jak i mięso. Zresztą obiad przyrządzony w taki sposób jest lekkostrawny i zawiera mniej kalorii. . Jedna z teorii krążących wśród kobiet jest to że prześcieradło powinno się zmieniać co tydzień. W pościeli żyją roztocza, grzyby i pajęczaki, odżywiaj as sie one naszym martwym naskórkiem. Mogą one u osób wrażliwych powodować astmę oskrzelową a nawet alergię. Dlatego warto pościel zmieniać jak najczęściej a do tego prać ją w wysokich temperaturach.

Leave a Reply