Blog

Najlepsze wakacyjne kursy filmowe za granicą

by in Blog 21 września, 2022

Kolejne wakacje planujesz spędzić w Chałupach? Imprezy na Solarze nie bawią jak kiedyś?

Ciężko pracujesz, na uczelni dużo roboty, szef nie docenia twoich umiejętności. W zasadzie, to nie lubisz tej roboty; zawsze pasjonował cię film.. piękne kadry, porywające narracje?

A może coraz częściej pstrykasz telefonem artystyczne fotki? Po cichu marzysz… widzisz oczyma wyobraźni własne fotografie, w dużym formacie na białych ścianach modnej galerii.

Nie chcę być pesymistą, ale jeśli nie ruszysz czterech liter z domu – nocne, mgliste mary nigdy nie staną się tak zwaną ‘reality’.

Dziś – przedwakacyjnie – kilka kursów na które wręcz musisz pojechać:

3 – tygodniowe intensywne warsztaty filmowe dla dorosłych na New York Film Academy

Disney Studios, Harvard University, USA

New York Film Academy uważana jest przez wielu światowej sławy reżyserów i producentów filmowych, za najlepszą szkołę filmową opartą w głównej mierze na praktyce. Uczeszczają do niej studenci z 77 krajów świata.

Oprócz Nowego Jorku, uczelnia posiada również swoje oddziały w Los Angeles, Abu Dhabi i Australii. Szkoła jest tak popularna, że najwiekszej sławy twórcy filmowi, aktorzy oraz gwiazdy programów rozrywkowych i dziennikarstwa posyłaja do niej swoje dzieci i członków rodziny.

Steven Spielberg, Al Pacino, Sharon Stone, Pierce Brosnan, Donatella Versace to tylko nektóre ze wspaniałych osobwości, które zaufały ich doświadczeniu i profesjonalizmowi!

Warsztaty na kursie odbywają się w ciągu tygodnia, przy czym weekendy często zarezerwowane są na zdjęcia, montaż czy ewentualne poprawki. Wieczory, to długie godziny pisania i edycji scenariuszy i kastingów. Pod koniec trzeciego tygodnia dopieszczasz swój film. Voila! I w taki właśnie sposób stałeś się filmowcem z dorobkiem!

Letnia szkoła produkcji filmowej na University of the Arts London

Londyn, Wielka Brytania

Interesujesz się filmem i telewizją? Chciałbyś zostać profesjonalnym montażystą? Zacznij od naszego kursu, poszerzaj swoją wiedzę w międzynarodowym, anglojęzycznym środowisku!

Podczas tego wakacyjnego kursu nauczysz się jak stworzyć krótki film o bardzo wysokich standardach. Będziesz brał udział w warsztatach na temat struktury narracji, obsługi kamery, nagłośnienia, oświetlenia. Kurs pogłębi również twoją wiedze w zakresie edycji i przetwarzania do otrzymania ostatecznego produktu- obrobionego filmu. kurs jest przeznaczony dla osób na każdym poziomie zaawansowania, nie wymagamy żadnej podstawowej wiedzy, jednak zainteresowanie telewizją i kinem na pewno będzie dla Ciebie pomocne.

Kursy na UAL to niesamowita okazja, by znaleźć się w centrum światowej sławy wydarzeń kulturalnych, pośród profesjonalistów, kreujących najnowsze trendy w modzie i sztuce. To również możliwość, by odnaleźć siebie, swoje pasje i motywacje oraz by podążać za wyznaczonym przez siebie nurtem artystycznym.

Letnia szkoła współczesnej fotografii na University of the Arts London

Londyn, Wielka Brytania

Letni kurs współczesnej fotografii bazuje głównie na zajęciach praktycznych, które pozwolą Ci na naukę wielu nowych rzeczy jak również udoskonalenie swojego warsztatu fotograficznego.

Zajęcia będą prowadzone w formie licznych warsztatów, seminariów indywidualnych konsultacji jak również surowych ocen prowadzących i kolegów z kursu, które pomogą Ci w doskonaleniu swoich prac. Program kursu przewiduje wizyty we wspaniałych londyńskich galeriach gdzie przeprowadzisz wiele ciekawych dyskusji i zaczerpniesz nowych inspiracji.

Fotografia na London College of Communication szczyci się międzynarodową renomą i  innowacyjnością. Szkoła specjalizuje się w fotografii współczesnej, fotoreportażu jak również fotografii komercyjnej. Absolwenci szkoły zdobyli wiele ważnych tytułów, a ich profesjonalne portfolia są na bardzo wysokim poziomie w dziedzinie fotografii mediów.

Sounds good?

Leave a Reply